Kaip Apsaugoti pirtį Nuo Puvimo ?

Kaip apsaugoti pirtį nuo puvimo? Ar reikia naudoti apsaugos priemones grindims, sienoms ir gultams  garinėje? Šie pagrindiniai klausimai kamuoja beveik kiekvieną, kuris užsimanė turėti nuosavą pirtį. Pirtis  yra vieta ne tik su padidinta drėgme, bet ir  vieta kur medienos gaminiai turi pastovų kontaktą su vandeniu.

Iš karto norėtumėme pabrėžti, kad 100% apsaugoti pirtį nuo puvimo nepadės jokios aukščiausios kokybės priemonės.   Žemiau išvardinti veiksmai tik padės atidėti grybelio atsiradimą. Ar tai bus metai, 5 arba 10 priklauso nuo medžiagų ir atliktų darbų kokybės.

Tam, kad apsaugoti pirtį nuo puvimo, turite atlikti sekančius veiksmus: teisingai uždaryti pastato kontūrą, teisingai atlikti šiltinimo darbus ir padengti paviršių tinkamomis priemonėmis.

Tinkamai uždarytas pastato kontūras

Kontūras skaitomas uždaras, jei jis sandarus, tai reiškia, kad stogas nepraleidžia vandens ir langai yra tinkamai hermetizuoti.  Be to, stogo šlaitas turi būti išleistas atokiau nuo lauko sienų. Vieno aukšto pirties statiniams yra rekomenduojama išvesti stogo šlaitą  ne mažiau kaip 300mm nuo lauko sienų tam, kad lietaus lašai nekontaktuotų su sienų paviršiumi.  Antras būdas – pasistatyti tinkamą lietaus nuvedimo sistemą.

 

Pirties šilumos izoliacija

Šilumos izoliacija pirtyje priklauso nuo stogo, sienų ir grindų konstrukcijos. Pirties stogo šiltinimas, kaip taisyklė,  yra atliekamas naudojant šiltinimo medžiagas (akmens vata, vata ir t.t.). Sienos gali būti pagamintos kaip pagal karkasinę statybos technologiją su apšiltinimo medžiagomis, taip ir iš  rąstinio sienojaus arba rąsto. Kalbant apie grindis, jos dažniausiai nėra apšiltintos,  o grindinė lenta yra dedama su 2-5mm tarpais , tam kad vanduo galėtu laisvai išbėgti.  Jeigu vis dėlto norima apšiltinti grindis, tokiu atveju reikia numatyti nuotekų  surinkimo sistemą.

Svarbiausia, ką reikia žinoti  prieš naudojant šiltinimo medžiagas pirtyje – tai, kad storis turi būti parinktas pagal technologinius skaičiavimus. Kaip mes visi žinome, kondensatas – yra vanduo. Vanduo suteikia palankias aplinkybes grybeliui atsirasti, kuris gadina konstrukciją, o ypač medinę. Taip pat reikia nepamiršti apie garo izoliacinę plėvelę, kuri turi būti dedama ant šiltinimo vidinės pusės.

Kitaip tariant, pirties sienos turi atrodyti sekančiu būdu:

Stogo „sumuštinis“ turi atrodyti sekančiu būdu:

Apsaugos priemonės

Šiai dienai rinkoje yra daug gamintojų, kurių produktai leidžia kokybiškai apsaugoti medieną nuo puvimo.

Kas liečia pirties padengimo apsaugos priemones, tai šiuo atveju kiekvienas sprendžia pagal save. Vieni įsitikinę, jog visos apsaugos priemonės – chemija , o tai reiškia, kad esant aukštai temperatūrai chemikalai pateks į atmosferą ir neigiamai paveiks sveikatą. Kiti niekaip negali sau leisti, kad jų darbas ir išleisti pinigai pavirstų grybeliu.

Be minėtų būdų apsaugoti pirtį nuo irimo patariame atsižvelgti į dar vieną dalyką, kuris yra labai svarbus. Pirties statymui pageidautina naudoti medieną, kuri buvo nukirsta žiemą. Tai leis išvengti  tokių problemų,  kaip medienos įtrukimas džiovinimo metu ir žaliavos gavimas jau su grybeliu.

Statykime pirtys atsakingai.